منتظربافقی

سلام دوست من خوش آمدی

دوران پس ازظهور
ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ امرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: امام زمان

دوران پس از ظهور حضرت مهدی (علیه السلام)، بدون شک، والاترین، شکوفاترین وارجمندترین فصل تاریخ انسانیّت است. دورانی که وعدههای خداوند در خلافت مؤمنان و امامت مستضعفان وراثت صالحان عملی میگردد و جهان با قدرت الهی آخرین پرچمدار عدالت و توحید، صحنه شکوهمندترین جلوههای عبادت پروردگار میشود.
در احادیث مختلفه، گوشه هایی از عظمت آن دوران به تصویر کشیده شده است:
1 ـ حاکمیت اسلام در سراسر هستی:
امام باقر (علیه السلام) در تفسیر این آیه از قرآن کریم: «و
قاتلوهم حتی لاتکون فتنة و یکون الدّین للّه میفرماید: «تأویل این آیه هنوز نیامده است. پس زمانی که تأویل آن فرا رسد، آنقدر از مشرکین کشته میشوند تا بقیّه، خدای عزّوجلّ را به آیین توحید پرستش نمایند و هیچ آثاری از شرک باقی نماند، و این امر در قیام قائم ما، تحقق خواهد یافت». امام صادق (علیه السلام) نیز فرمود: «اذا قام القائم لایبقی أرض اِلاّ نودی فیها شهادة أن لا اِله اِلاّ اللّه و أنّ محمداً رسول اللّه».
«زمانی که حضرت قائم قیام کند، هیچ سرزمینی نمیماند مگر اینکه ندای شهادتین ـ لا اِله اِلاّ اللّه و محمد رسول اللّه ـ در آن طنین اندازد».
2 ـ اقامه کامل حدود الهی:
امام کاظم (علیه السلام) در تفسیر آیه شریفه «یحیی الأرض بعد موتها»با اشاره به قیام حضرت مهدی (علیه السلام) فرمود:
«مراد این نیست که خداوند زمین را با باران زنده میکند، بلکه خداوند مردانی را بر میانگیزد که زمین را با احیای عدالت و اقامه حدود الهی زنده میسازند».

و.......


عارف بزرگ شیخ محمدتقی بافقی
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: بافق

عارف بزرگ شیخ محمدتقی بافقی

شیخ محمدتقی بافقی از علمای مبارز ایران در قرن چهاردهم هجری که فرزند بازرگانی به نام حاج محمدباقر بود، در 1292ق در شهر کوچک بافق به دنیا آمد. تحصیلات دینی خود را در چهارده سالگی در یزد آغاز کرد. چهارده سال بعد عازم نجف شد و تحصیلات خود را در فقه و اصول نزد استادانی چون آخوند ملا محمدکاظم خراسانی و سید محمدکاظم یزدی تکمیل کرد و نزد محدث بزرگ، حاج میرزا حسین نوری، حدیث خواند. پس از هفده سال اقامت در نجف، به کربلا رفت و نزد حاج سید احمد موسوی کربلایی به تحصیل و تهذیب اخلاق پرداخت. سپس در 1336ق یا 1337ق به ایران بازگشت و در قم، در محله باغ پنبه سکنی گزید و در کنار دو روحانی بزرگ شهر، آیت‌الله کبیر و آیت‌الله فیض، به احیای حوزه علمیه و اجرای خدمات دینی همت گماشت.در 1301ش، با آمدن آیت‌الله حاج شیخ عبدالکریم حائری به قم، این تلاش‌ها به نتیجه رسید. عده‌ای از علمای بزرگ شهر از جمله بافقی، وی را ترغیب کردند که در قم بماند و خود را وقف احیای حوزه علمیه کند.

بافقی در 12 مرداد 1325 درگذشت و درکنار مزارآیت‌الله حائری در قم مدفون شد

 

مرقدمطهرشیخ محمدتقی بافقی درحرم حضرت معصومه